Policjanci z Będzina uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo. 65-latka w swoim mieszkaniu połknęła znaczną ilość lekarstw.

Informację o braku możliwości skontaktowania się z 65-letnią kobietą przekazali członkowie jej rodziny. – Kobieta nie odbierała od dłuższego czasu telefonu od swoich dzieci, a drzwi jej mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych w będzińskiej dzielnicy Ksawera pozostawały cały czas zamknięte – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Na miejscu już po chwili pojawił się policyjny patrol, który o wsparcie poprosił inne służby ratunkowe. W akcji obok będzińskich stróżów prawa uczestniczyli także strażacy i ratownicy medyczni.

– Próbującym sforsować drzwi wejściowe do mieszkania mundurowym udało się w pewnym momencie nawiązać kontakt z kobietą, która poinformowała o zażyciu znacznej ilości leków. Osłabiona seniorka miała też leżeć na podłodze, nie mogąc ruszyć się z miejsca – dodaje Paweł Łotocki.

Akcja ratunkowa zakończyła się pełnym sukcesem. Po sforsowaniu drzwi wejściowych kobieta trafiła do szpitala, gdzie została objęta fachową opieką medyczną.