501 456 203 – to całodobowy numer telefonu Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu, pod którym mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje w sprawie dzikich zwierząt.

Wtargnięcia na tereny zamieszkałe, potrącenia, a może pomoc? Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu uruchomił infolinie (501 456 203) oraz punkt pomocy zwierzętom w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym (budynek MZUK).

– To nowe rozwiązanie, które ułatwi naszym mieszkańcom szybki kontakt w sprawie dzikich zwierząt. Te od czasu do czasu odwiedzają osiedla – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to głośne akcje związane z ratowaniem życia, m.in. dwóch łosi. Jeden zakleszczył się na drodze krajowej nr 94, a drugi odwiedził wschodnie dzielnice miasta. Tylko dzięki sprawnej interwencji służb udało się uratować ich życie.

Teraz sosnowiecki MZUK zajmie się wszystkim. – Mamy podpisaną umowę z weterynarzem, który w razie potrzeby udzieli pomocy i opatrzy zwierzę. Jeśli jego stan będzie tego wymagał, zapewnimy leczenie i rehabilitację w ośrodku dla zwierząt – dodaje prezydent.