Blisko 20 kg różnego rodzaju narkotyków i składników do ich wytworzenia, a także narzędzia służące do ich produkcji zabezpieczyli sosnowieccy kryminalni podczas przeszukań pomieszczeń używanych przez trzech zatrzymanych mężczyzn.

Policjanci już od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę osób, która ich zdaniem mogła zajmować się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami różnego rodzaju narkotyków. Sosnowieccy mundurowi, wspierani przez przewodników z psami z Katowic i Bielska-Białej, wkroczyli równocześnie do wielu miejsc, w których mogły być przechowywane środki odurzające.

Zatrzymano dwóch mieszkańców Sosnowca w wieku 32 i 33 lat oraz 33-letniego mieszkańca Czeladzi. W zajmowanych przez nich mieszkaniach i pomieszczeniach na terenie kilku posesji w Sosnowcu i Czeladzi policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki i półprodukty do ich wytwarzania o łącznej wartości rynkowej blisko pół miliona złotych.

Zabezpieczone środki to między innymi: ponad 5 kg MDMA, blisko 3 kg gotowej amfetaminy, 8 litrów płynnej amfetaminy, z której można by wytworzyć blisko 11 kg gotowego produktu, prawie 2 kg suszu marihuany oraz dopalacze. Znaleziono także narzędzia używane w przestępczym procederze.

Śledczy zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w łącznej kwocie ponad 54 tys. zł. Wobec wszystkich trzech zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi im 10 lat więzienia.