Mieszkańcy Zagłębie powitali Nowy Rok cali i zdrowi. Policyjne statystyki potwierdzają, że to była wyjątkowo spokojna noc sylwestrowa.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci umundurowanie i nieumundurowani, a także funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego. Z policyjnych statystyk wynika, że obyło się bez poważniejszych incydentów.

– Tak spokojnej nocy sylwestrowej nie było w Dąbrowie od lat. Odnotowaliśmy 50 interwencji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę przy ulicy Leśnej – mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

Podobnie było w Będzinie i w Sosnowcu gdzie również nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Strażacy także nie mieli zbyt wiele pracy.

– W noc sylwestrową interweniowaliśmy sześć razy. Nasze wyjazdy były związane z palącymi się śmieciami. Jedna interwencja dotyczyła pożaru na balkonie, który wywołany został przez odpaloną petardę – mówi Piotr Remesz z KM PSP Dąbrowa Górnicza.

Jak wyglądała sytuacja w Będzinie?

– Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń, ta noc była spokojna – informuje Stanisław Sysakiewicz z KM PSP Będzin.

Podobnie było także w Sosnowcu.