Dąbrowscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o styczniowy napad na 35-latka. Napastnikom grozi kara nawet do 12 lat za kratkami.

Rozbój miał miejsce pod koniec stycznia. Do 35-latka idącego późnym popołudniem ulicą Komuny Paryskiej podeszło trzech mężczyzn. Obywatel Ukrainy został zaproszony na wódkę do jednego z mieszkań w pobliskim bloku. W trakcie imprezowania napastnicy, używając przemocy i kopiąc po całym ciele, zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz gotówkę. Łączną kwotę strat wyceniono na ponad 1500 złotych.

Przed policjantami stało niełatwe zadanie – ustalić tożsamość sprawców rozboju. Czynności na miejscu zdarzenia nie dały odpowiedzi na to pytanie. Dzięki wnikliwie prowadzonym czynnościom wyjaśniającym oraz współpracy międzywydziałowej udało się wytypować osoby odpowiedzialne za rozbój na 35-latku.

Dąbrowscy dzielnicowi zatrzymali pierwszego z nich. 26-latka udało się namierzyć w trakcie kradzieży artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta. Mężczyzna wcześniej był już wielokrotnie karany za kradzieże i posiadanie narkotyków. Nie działał on jednak sam. Jego 28-letnich kolegów, którzy wspólnie z nim napadli na 35-latka, również zatrzymano.

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z rozbojem. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.