echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podając się za prokuratora, a później policjanta, wyłudził od 82-letniego mężczyzny 3000 złotych. Mężczyzna trafił do aresztu.

Do 82-latka zadzwoniła osoba podająca się początkowo za prokuratora, która poinformowała, że policja podejmuje próbę zatrzymania oszusta, w związku z czym prosi o współpracę w tym zakresie. Jak w większości tego typu przypadków, 82-latek miał pod kontrolą policji przekazać swoje oszczędności, które w ramach prowadzonej akcji miały przyczynić się do zatrzymania oszusta.

Realizowane liczne kampanie informacyjne, warsztaty i spotkania z seniorami, na których policjanci omawiają sposoby działania przestępców, przyniosły rezultat. Senior, słysząc o podobnych metodach działania oszustów, poinformował sosnowieckich policjantów o całej rozmowie telefonicznej.

Dalszy sposób rozmowy i scenariusz przekazania gotówki ułożyli policjanci z wydziału kryminalnego. W umówionym miejscu i czasie 50-letni mieszkaniec Zabrza przekonany, że jego plan się właśnie realizuje, spotkał się ze swoją niedoszłą ofiarą.

W trakcie odbierania 3000 złotych został zatrzymany na gorącym uczynku. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił sędziemu na zastosowanie wobec mężczyzny 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);