W Dąbrowie Górniczej można już poczuć magię świąt. W wielu punktach miasta ustawiono już ozdoby świąteczne i iluminacje świetlne.

Od 3 grudnia na Placu Wolności pod Pałacem Kultury Zagłębia stanęła bożonarodzeniowa choinka, a obok wejścia do parku Hallera świąteczny napis. Wszystkie dekoracje w okolicach centrum miasta zostały rozwieszone do Mikołajek, natomiast te w poszczególnych dzielnicach zostaną rozłożone najpóźniej na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia.

Niespodzianką dla mieszkańców Gołonoga oraz Ząbkowic będą fotoramki, które zostaną ustawione przy Placu Bema oraz przed Centrum Przesiadkowym przy ul. Dworcowej. Nie zapomniano także o udekorowaniu terenów zielonych, w których w najbliższych dniach znajdzie się więcej dekoracji niż w latach ubiegłych. Aleja Piłsudskiego zostanie oświetlona jedynie w miejscach połączeń komunikacyjnych – na ważnych skrzyżowaniach oraz przy przystankach.

– W tym roku środki na ozdoby świąteczne zostały ograniczone ze względu na konieczność cięcia kosztów w skutek pandemii. Mamy jednak nadzieję, że mimo wszystko uda nam się stworzyć tradycyjną i świąteczną atmosferę w mieście – tłumaczą pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.