Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na mieszkańcach Jaworzna. Sprawcy przy użyciu noża zaatakowali swoją ofiarę w jej domu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 grudnia, w jednym z mieszkań przy ul. Powstańców Śląskich w Jaworznie. To tam doszło do pobicia 53-letniego mężczyzny.

– Na miejscu mundurowi zastali pokrzywdzonego, który oprócz obrażeń głowy miał także na nodze ranę kłutą. Oczekując na karetkę pogotowia, policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz zabezpieczyli wszystkie ślady przestępstwa. Pokrzywdzony trafił do jaworznickiego szpitala – wyjaśnia nadkom. Tomasz Obarski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

W mieszkaniu znajdowała się również 45-letnia kobieta i jej 24-letni syn, którzy nie byli w stanie odpowiedzieć policjantom na podstawowe pytania dotyczące zdarzenia. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę.

Jak ustalono, pokrzywdzony wpuścił do swojego mieszkania trzy osoby – 45-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 42 lat. Po chwili rozmowy 53-latek został zaatakowany przez wspomnianych mężczyzn.

– Sprawcy, żądając od pokrzywdzonego pieniędzy, najpierw go pobili, a następnie wbili mu nóż w nogę. Swojego celu jednak nie osiągnęli. Do czasu przyjazdu policji 42-latek zdołał uciec. Mężczyzna, wiedząc że jest poszukiwany przez kryminalnych, ukrył się w jednym z mieszkań przy ulicy Inwalidów Wojennych. Mundurowi znaleźli go schowanego w fotelu. Okazało się też, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 lat więzienia za wcześniejsze przestępstwa – dodał Tomasz Obarski.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania rozboju. Sąd uwzględnił wniosek śledczych i zastosował wobec zatrzymanych 3-miesięczny areszt. Grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

zagłębie-info