Aluron CMC Warta Zawiercie po raz pierwszy pokonała na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:1 w meczu 2. kolejki PlusLigi. Bohaterem meczu został Mateusz Malinowski.

Faworytem niedzielnego spotkania była PGE Skra Bełchatów, jednak to zawiercianie po bardzo dobrym widowisku cieszyli się z trzech punktów.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt. Później gospodarze odskoczyli na 13:9, ale Jurajscy Rycerze odrobili straty i prowadzili nawet 19:17. Końcówka znów była niezwykle zacięta. Żaden z zawodników nie odpuszczał. Ostatecznie górą byli bełchatowianie (27:25).

Drugi set miał podobny przebieg. Było dużo walki z obu stron, choć zarówno PGE Skra, jak i Aluron CMC Warta nie ustrzegły się błędów. Tym razem końcówka należała do siatkarzy z Zawiercia, którzy za sprawą kapitalnie grającego Mateusza Malinowskiego wygrali 26:24.

Kolejna odsłona również była wyrównana. Nadal nie do zatrzymania był na prawym skrzydle Mateusz Malinowski, a po drugiej stronie siatki kroku dotrzymywał mu Dušan Petković. Końcówka znów należała do gości, którzy wygrali 26:24 i wyszli na prowadzenie 2:1.

Czwarty set lepiej rozpoczęli miejscowi, popisując się punktowym blokiem i asem serwisowym. Później do głosu doszli zawiercianie. Mateusz Malinowski zdobywał cenne punkty dla swojej drużyny. Kolejna zacięta końcówka rozstrzygnęła się na korzyść Aluronu (25:23), dając Jurajskim Rycerzom pierwsze w historii ligowe zwycięstwo w Bełchatowie.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Mateusz Malinowski. Atakujący ekipy z Zawiercia wywalczył 30 punktów.

W następnej kolejce Aluron CMC Warta Zawiercie zagra na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn (26 września).

PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (27:25, 24:26, 24:26, 23:25)

PGE Skra Bełchatów: Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Norbert Huber, Milan Katic, Grzegorz Łomacz, Dusan Petkovic – Kacper Piechocki (libero) – Karol Kłos, Robert Milczarek, Mikołaj Sawicki. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Maximiliano Cavanna, Dominik Depowski, Gualberto Flavio, Mateusz Malinowski, Garrett Muagututia, Patryk Niemiec – Michał Żurek (libero) – Grzegorz Bociek, Patryk Czarnowski, Piotr Orczyk. Trener: Igor Kolaković.

MVP: Mateusz Malinowski.