Premier Mateusz Morawiecki odwołał 17 wiceministrów. Wśród nich znalazł się Piotr Woźny, który w rządzie odpowiadał za walkę ze smogiem.

W poniedziałek, 12 marca, premier Mateusz Morawiecki odwołał 17 wiceministrów. To efekt zmian, które zostały zapowiedziane kilka dni temu. – Zmiany w rządzie w ogromnym stopniu to nie są zmiany personalne, ani polityczne, tylko usprawniające pracę rządu – tłumaczy premier Mateusz Morawiecki.

Wśród zdymisjonowanych znalazł się m.in. Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Był on odpowiedzialny za rządowy program walki ze smogiem.

Czy dymisja Piotra Woźnego to koniec rządowego programu walki ze smogiem? – Piotr Woźny nadal będzie realizował swoje zadania, bo walka ze smogiem to priorytet rządu Mateusza Morawieckiego – uspokoiła podczas konferencji prasowej Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.

W jakiej roli będzie teraz pracował Piotr Woźny? – Swoje zadanie Piotr Woźny będzie realizował w innej formie, pełniąc inną, bardzo odpowiedzialną funkcję, ale proszę nie wiązać tego z rozbudową struktur, ale z realizacją zadania. Nie wykluczamy pełnomocnika premiera – dodała Joanna Kopcińska.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rząd pomoże jednak dużym miastom w walce ze smogiem

Foto: W. Kompała / KPRM