WYBORY 2018. Robert Witecki będzie kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Dąbrowy Górniczej. – Miasto potrzebuje nowego otwarcia i prawdziwie świeżego spojrzenia – mówi nam Witecki.

Jesienią odbędą się wybory samorządowe. Poznaliśmy już pierwszego kandydata, który powalczy o fotel prezydenta Dąbrowy Górniczej. Będzie to Robert Witecki z Nowoczesnej. – Robert Witecki jest przedsiębiorcą. Jest to osoba, która działa lokalnie. Założył kilka organizacji i zajmuje się też historią Dąbrowy Górniczej – powiedziała kilka dni temu na antenie Radia Piekary Monika Rosa, przewodnicząca Nowoczesnej w woj. śląskim.

– Mieszkam w Dąbrowie Górniczej od dziecka. Znam świetnie to miasto i z niepokojem obserwuję, jak marnowany jest jego potencjał. Miasto potrzebuje nowego otwarcia i prawdziwie świeżego spojrzenia. Kandyduję, gdyż jestem przekonany, że dzięki mojej dotychczasowej wiedzy, determinacji i zdobytemu doświadczeniu, będzie to możliwe – powiedział nam Robert Witecki.

Robert Witecki - fot. mat. prywatne

Robert Witecki ma 46 lat. Od 1981 roku jest mieszkańcem dąbrowskiego osiedla Mydlice. Ukończył Politechnikę Śląską oraz studia menadżerskie w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Pracował m.in. w Hucie Bankowa, Vitkovice Milmet.

Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy” i koła Polskiego Towarzystwa Historycznego w Dąbrowie Górniczej. W wyborach do parlamentu w 2015 roku Robert Witecki startował z list Nowoczesnej. Zdobył wtedy 260 głosów.

Robert Witecki jest przewodniczącym koła Nowoczesna w Dąbrowie Górniczej, a także członkiem zarządu regionu śląskiego i członkiem rady krajowej partii.

Robert Witecki o kandydowaniu na prezydenta Dąbrowy Górniczej:

Mieszkam w Dąbrowie Górniczej od dziecka. Znam świetnie to miasto i z niepokojem obserwuję, jak marnowany jest jego potencjał.

Uważam, że miasto współtworzą mieszkańcy, dlatego też powinni mieć realny wpływ na największe inwestycje w Dąbrowie Górniczej. W przeszłości głos mieszkańców „zielonych dzielnic” naszego miasta był umniejszany lub wręcz ignorowany. Jako przykład można podać zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II, który został wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla domów mieszkalnych.

Wierzę w pracę niezależnych ekspertów i specjalistów. Cenię pracę w zespole, który systematycznie będę przedstawiał.

Marzę o Dąbrowie Górniczej przyjaznej i przychylnej osobom niepełnosprawnym, seniorom, a także rodzicom z wózkami. Chcę miasta, w którym nam wszystkim będzie się lepiej żyło i mieszkało.

Wychodzę z założenia, że wielkie zmiany nie potrzebują wielkich pieniędzy, tylko trafnych, konsekwentnych decyzji i wiedzy o tym, co można zmienić.

Dąbrowa Górnicza potrzebuje nowego otwarcia i prawdziwie świeżego spojrzenia. Kandyduję, gdyż jestem przekonany, że dzięki mojej dotychczasowej wiedzy, determinacji i zdobytemu doświadczeniu, będzie to możliwe.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zbigniew Podraza: Zawsze przychodzi refleksja, że można było zrobić coś lepiej