We wtorek, 28 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbędzie się wyjątkowa impreza plenerowa, w której udział wezmą znani w naszym regionie goście.

We wtorek, 28 sierpnia w godz. 15-18 sosnowiecka biblioteka przygotowała dla dzieci i ich opiekunów piknik na zakończenie wakacji. W wydarzeniu udział wezmą wyjątkowi goście – przedstawiciele władz miejskich, reprezentanci instytucji kultury, aktorzy (Małgorzata Saniak z Teatru Zagłębia), sportowcy i muzycy (Eliza Wietrzyńska z zespołu Elise).

W miłej, piknikowej atmosferze, zaproszeni goście będą odczytywać najpiękniejsze bajki o zwierzętach autorstwa polskich i obcych artystów. Podczas wakacyjnego pikniku literackiego nie zabraknie przygotowanych przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”: waty cukrowej, gier i zabaw, malowania buziek, formowania balonikowych zwierzątek, wielkich baniek mydlanych, natomiast dla aktywnych rozstawione zostaną kolorowe dmuchańce do skakania.

Ponadto, w trakcie pikniku zostaną wręczone nagrody dla laureatów ogólnobibliotecznych konkursów i dla najaktywniejszych uczestników akcji letniej. A to nie koniec atrakcji. Uczestnicy wydarzenia utworzą bibliotecznego megawęża.

Udział w pikniku, który odbędzie się na tarasie i skwerze przed Filią nr 20 – Stary Sosnowiec przy ul. Piłsudskiego 19 jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu MBP „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.