Na terenie Łaz doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Szybko okazało się, że mający 1,5 promila kierowca jest funkcjonariuszem zawierciańskiej komendy.

Policjanci z Zawiercia otrzymali informację o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego przy ul. Szkolnej w Łazach. Według relacji świadków, kierowca volkswagena jechał całą szerokością jezdni. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 40-letni policjant, pracujący w komendzie w Zawierciu, przebywający od kilku dni na tzw. „wolnym”.

Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator. Funkcjonariuszowi pobrano krew do badań i zatrzymano w policyjnym areszcie. Sporządzone materiały przekazano do dalszego prowadzenia prokuraturze.

Zatrzymany funkcjonariusz to policjant Wydziału Kryminalnego zawierciańskiej komendy z 12-letnim stażem służby.Mężczyzna został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęto także postępowanie zmierzające do zwolnienia go ze służby.

– W policji nie ma miejsca dla osób, które łamią prawo. Każda tego typu sytuacja będzie od razu badana, a sprawcy mogą spodziewać się surowych konsekwencji – informuje nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. – Komendant natychmiast zawiesił zatrzymanego policjanta w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie zmierzające do zwolnienia go ze służby – dodaje.