Policjanci z Będzina zatrzymali 32-latka, podejrzanego o groźby pozbawienia życia kierowane pod adresem jego 52-letniego ojczyma.

32-letni mieszkaniec Będzina był już wcześniej karany za pobicie swojego 52-letniego ojczyma. Fakt, iż mężczyzna trafił już do więzienia za uszkodzenie ciała starszego mężczyzny najprawdopodobniej stał się przyczyną kolejnego niebezpiecznego zdarzenia.

Wyraźnie podchmielony napastnik pojawił się około godziny 23.00 w mieszkaniu w centrum Będzina należącym do jego matki i ojczyma. Na rodzinne spotkanie 32-latek zabrał ze sobą maczetę.

Nie wiadomo, jak zakończyłoby się rodzinna awantura, gdyby nie szybka interwencja wezwanych na miejsce policjantów. Odgrażający się użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyzna został przez mundurowych obezwładniony i zatrzymany.

Mężczyzna został doprowadzony do będzińskiego sądu, który uwzględnił wniosek policjantów i prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie. 32-latek najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione wobec członka rodziny przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.