Już wkrótce „pawilon Słoneczna” przy ul. Glinianej zmieni się nie do poznania. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na modernizację obiektu.

Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku handlowo-usługowego przy ul. Glinianej 12 w Jaworznie.

„Pawilon Słoneczna” – bo tak popularnie się mówi – zmieni się nie do poznania. Istniejący budynek ma być wzbogacony m.in. o dziewięciokondygnacyjną część mieszkalną wraz z miejscami postojowymi.

Jak spędzasz tegoroczne ferie zimowe?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Jak zapowiadają przedstawiciele JTBS, przebudowa obiektu będzie z ważniejszych inwestycji realizowanych przez jaworznicką spółkę.

– Koncepcja zakłada budowę obiektu ośmiokondygnacyjnego z 49 mieszkaniami na wynajem. Do każdego mieszkania zostanie też przypisana komórka lokatorska na przykład do przechowywania rowerów czy rzadziej użytkowanego sprzętu. Na parterze znajdzie się natomiast parking dla lokatorów – wyjaśnia Janusz Łach, prezes JTBS.

To jednak nie koniec planów. Zmianie ulec ma także samo otoczenie wokół popularnego pawilonu.

– Planujemy, że w ramach prac zagospodarowane zostaną m.in. wewnętrzne drogi dojazdowe i teren obejmujący parking ogólnodostępny, a także skwer wypoczynkowy, na którym powstanie tzw. strefa seniora oraz plac zabaw dla najmłodszych – mówi Dawid Domagalski z JTBS.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here