Lipcowa nawałnica, która przeszła nad Zagłębiem spowodowała wiele strat. W Sławkowie uszkodziła nowo powstały park Doliny Białej Przemszy.

Naprawy w parku oraz przy ulicy Chwaliborskiej trwały miesiąc. Koszt usuwania szkód oszacowano na 40 tys. złotych. Uszkodzeniu uległa ścieżka rowerowa oraz skarpa. Zostały one umocnione. Przy skarpie powstały także schody.

Droga w parku
Droga rowerowa po naprawie – fot. UM Sławków

Powodem renowacji parku była nawałnica, która w lipcu przeszła nad Zagłębiem. Ledwie dwa tygodnie po oddaniu go do użytku trzeba było zainwestować dodatkowe środki. Najważniejsze, że jest on gotowy by ponownie przyjąć odwiedzających.

Uszkodzona skarpa
Nawałnica wyrządziła wiele szkód – fot. Rafał Adamczyk/UM Sławków

Park Doliny Białej Przemszy został otwarty 3 lipca wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej w Sławkowie. Jest to część strefy aktywności tworzonej przez miasto. Park i Centrum są zarazem są elementami Zagłębiowskiego Parku Linearnego, unijnego projektu realizowanego w Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Siewierz, Psarach i Sławkowie. Ma on na celu rekultywację atrakcyjnych przyrodniczo obszarów w dolinie Białej Przemszy i Brynicy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Plaża, miejsce dla kajakarzy i atrakcje dla najmłodszych. Otwarto niezwykłą strefę