echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. O świąteczną atmosferę zadbano także w Sosnowcu, gdzie w wielu miejscach pojawiły się świąteczne ozdoby i luminacje.

W związku z trwającą pandemią te święta będą inne niż dotychczasowe. Aby umilić ten świąteczny czas sosnowieccy urzędnicy po raz kolejny zdecydowali o umieszczeniu ozdób w wielu punktach miasta.

– Choć będą to święta inne niż dotychczas, chcemy aby w Sosnowcu ich atmosfera była odczuwalna, a przede wszystkim widoczna. Dlatego już w drugiej połowie listopada rozpoczął się montaż ozdób świątecznych – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. – Pojawiały się sugestie, aby zrezygnować z części ozdób, jednak w mieście będzie ich taka sama liczba, jak w roku ubiegłym – dodaje.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, miasto Sosnowiec zrezygnowało z zakupu ozdób świątecznych na rzecz ich wypożyczenia. – Co ważne, za wynajem zapłaciliśmy mniej niż rok temu. Teraz ponad 670 tysięcy złotych, co jest kwotą o prawie 140 tysięcy mniejszą – mówi Rafał Łysy.

Wynajęcie obejmuje dowóz, zawieszenie bądź ustawienie ozdób oraz serwis. To identyczny zestaw, jak w roku ubiegłym, jednak rozmieszczenie może się różnić. Na ulicach miasta zobaczyć możemy m.in. autobus św. Mikołaja, kolorową ramkę, rozświetloną postać Kiepury, dużą choinkę, błyszczące drzewka czy śnieżynki.

Ozdoby będą z nami do 2 lutego, a od tej pory będą sukcesywnie demontowane. Warto dodać, że to jedyny zimowy akcent w tym roku. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną miasto nie zdecydowało się na uruchomienie miejskiego lodowiska pod urzędem.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);