Ponad sto dwadzieścia dzieci trenowało w niedzielę pod okiem Otylii Jędrzejczak i jej sztabu. W Sosnowcu odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona projektu Otylia Swim Tour.

Podczas zajęć z mistrzynią dzieci uczyły się pływać czterema stylami pływackie, a także doskonalić nawroty i skoki do wody. Celem zajęć jest nie tylko poprawa techniki pływania, ale także ogólne zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej, której coraz częściej unikają.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych na pływalniach w całym kraju. W każdym spotkaniu udział wzięło wielu młodych zawodników, w wieku od 10 do 14 roku życia, pływających czterema stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny), ich opiekunowie i trenerzy. Dla każdej z tych grup przygotowano osobne zajęcia, by dostarczyć im odpowiednio sprofilowanej wiedzy.

Otylia Swim Tour - Paweł Skraba
Otylia Swim Tour – Paweł Skraba

– Jestem bardzo szczęśliwa, ze piąty rok z rzędu udało nam się zrealizować Otylia Swim Tour. Jestem przekonana, że około tysiąca młodych adeptów pływania i około dwóch tysięcy rodziców wyszło z doskonałą wiedzą i efekty tego będziemy widzieć za kilka lat. Cieszę się z tego, że również rodzice korzystają z wiedzy naszego sztabu, a zwłaszcza w sobotę w Katowicach i w niedzielę w Sosnowcu frekwencja rodziców była na doskonałym poziomie – mówi Otylia Jędrzejczak.

W Sosnowcu dzieci trenowały w hali z trenerami przygotowania fizycznego oraz w wodzie z trenerami pływania. – Poprawiamy elementy techniczne u dzieciaków, zawsze wyłapujemy sporo złych nawyków, które można poprawić. Widząc dziecko pierwszy raz możemy spojrzeć na nie nieco inaczej, z perspektywy naszego doświadczenia. Ta pomoc jest bardzo wartościowa – mówi Szymon Kujat, były pływak, obecnie trener.

Trenerzy współpracujący z Fundacją Otylii Jędrzejczak podkreślają, że wśród trenujących dzieci często zdarzają się wyjątkowo utalentowani młodzi pływacy. – Widzieliśmy wiele naprawdę wartościowej młodzieży z ponadprzeciętnymi predyspozycjami. I liczymy, że te nazwiska zobaczymy za kilka lat w czołówce polskiego pływania – dodaje Kujat.

Otylia Swim Tour - Paweł Skraba
Otylia Swim Tour – Paweł Skraba

Z wizyty sztabu fundacji Otylii Jędrzejczak w Sosnowcu bardzo zadowoleni są włodarze miasta. – Widzimy się już drugi raz z panią Otylią. W zeszłym roku ćwiczyliśmy w hali, dziś w basenie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy gościć eksperta wraz z drużyną ekspertów. Chodzi o to, żeby pokazywać dzieciom, że warto uprawiać sport – wyjaśnia Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta Sosnowca.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a niedzielna impreza współfinansowana była ze środków miasta Sosnowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here