Internetowi oszuści śledzą nowinki techniczne i wiedzą, że najnowsze flagowe smartfony mogą stać się przynętą dla kolejnej ofiary cyberprzestępców.

Wygrana w konkursie to bardzo częsty motyw wykorzystywany przez internetowych przestępców. Oszuści wysyłają sfałszowane strony internetowe, w których kuszą gorącą promocją, bądź nawet darmowym otrzymaniem najnowszego modelu smartfona. Niestety celem jest zdobycie prywatnych danych potencjalnej ofiary.

Oszuści proszą na przykład o zalogowanie się na konto bankowe (w ten sposób kradną hasła i login do serwisów czy nawet banków) albo o podanie numerów kart płatniczych. Nieuważne osoby skuszone możliwością otrzymania nowego smartfona chętnie te dane podają i w ten sposób tracą swoje pieniądze.

Właśnie dlatego należy uważnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość i dokładnie przyjrzeć się adresowi internetowemu. Przede wszystkim jednak nie wolno wierzyć w zbyt atrakcyjne oferty. W przypadku wątpliwości, czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta danego operatora.