18 września, w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 15. Festiwal Ludzi Aktywnych. Można spodziewać się wielu emocji, atrakcji i niespodzianek. Rywalizacja i dobra zabawa gwarantowane.

Wielkie święto organizacji pozarządowych i społeczników będzie miało formę Wielkiej Gry Miejskiej, pełnej zadań sprawnościowych, łamigłówek i wyzwań. Tematem tegorocznej edycji Wielkiej Gry Miejskiej będzie ekologia, zdrowy tryb życia, piesze i rowerowe podróże po mieście oraz sport, a wszystkie te tematy połączy kolor zielony. Każdy może wziąć udział.

W Dąbrowie Górniczej rozpoczyna się kampania informacyjna pod hasłem Zielone światło dla dąbrowian. Podczas wydarzenia zostaną przedstawione zmiany w mieście, które mają wpływ na nową jakość podróżowania po Dąbrowie Górniczej. Mowa o komunikacji publicznej, na piechotę i rowerem.

Dąbrowski Festiwal Ludzi Aktywnych zwykle rozpoczyna Tradycyjna parada organizacji pozarządowych i mieszkańców. W tym roku również będzie miała niezwykły wymiar. Poprowadzą ją Miejska Orkiestra Dęta i wielkie futurystyczne rowery. Do pochodu będzie mógł przyłączyć się każdy.