Policjanci z Czeladzi i Będzina poszukują sprawców oszustwa metodą „na policjanta”, którzy wyłudził pieniądze od starszych mężczyzn, działając w podobny sposób.

Policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy w styczniu i lutym oszukali i wyłudzili od starszych mężczyzn znaczną ilość pieniędzy. Obaj oszuści, podając się za funkcjonariuszy policji mieli odebrać od ofiar pieniądze w celu uniknięcia konsekwencji prawnych.

Oszust z Czeladzi miał odebrać pieniądze dla wnuczki potrąconej kobiety. Natomiast oszust z Będzina miał odebrać 24 tys. w zamian za uniknięcie konsekwencji prawnych na jakie miał się narazić syn pokrzywdzonego.

Sprawca oszustwa w Czeladzi

Sprawca oszustwa w Czeladzi - fot. KPP w Będzinie
Sprawca oszustwa w Czeladzi – fot. KPP w Będzinie

Do zdarzenia doszło 6 lutego. Poszukiwany to mężczyzna w wieku około 50 lat, sylwetka średnia, wzrost około 180 cm, lekko przygarbiony, włosy krótkie blond, nosił krótkiego wąsa, na głowie czapka z daszkiem i kurtka szara z jasnym poprzecznym pasem.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości oszusta, prosimy o kontakt z będzińskimi policjantami tel. (32) 8536520 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 997 lub 112. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej na adres: dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl, a także anonimowo za pomocą formularza „POWIADOM NAS” zamieszczonego stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Sprawca oszustwa w Będzinie

Sprawca oszustwa w Będzinie - fot. KPP w Będzinie
Sprawca oszustwa w Będzinie – fot. KPP w Będzinie

Do oszustwa doszło pod koniec stycznia. Oszust to mężczyzna w wieku około 40 lat, sylwetka średnia, wzrost około 190 cm, twarz owalna, miał założoną na głowie czapkę zimową i okulary przeciwsłoneczne.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości oszusta, prosimy o kontakt z będzińskimi policjantami tel. (32) 36 80 280 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 997 lub 112. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej na adres: dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl, a także anonimowo za pomocą formularza „POWIADOM NAS” zamieszczonego stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.