Wyczekiwane przez wszystkich wakacje mijają błyskawicznie, a uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wkrótce rozpoczną lekcje. Początek roku szkolnego 2017/ 2018 zbliża się wielkimi krokami. Kiedy w tym roku przypada początek szkoły?

Zgodnie z zasadą ustaloną przez Ministerstwo Edukacji rok szkolny zaczyna się zawsze 1 września. Wyjątkiem od tej zasady są sytuacje, kiedy 1 września wypada w piątek, sobotę lub niedzielę. W takim przypadku uczniowie wracają do szkoły w pierwszy dzień roboczy po weekendzie. Uczniowie do szkoły pójdą więc dopiero w poniedziałek 4 września, a pierwsze lekcje odbędą się we wtorek, 5 września.

Najbliższa przerwa w nauce nastąpi po niespełna czterech miesiącach – tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i potrwa od 23 do 31 grudnia. W związku z tym, że Święto Trzech Króli wypada w 2018 roku w sobotę, uczniowie nie otrzymają już dodatkowego dnia wolnego.

Ferie zimowe dla uczniów z województwa śląskiego będą trwały od 29 stycznia do 11 lutego 2018 r. Słodkie lenistwo czeka na uczniów także w kwietniu, kiedy to 1 i 2 kwietnia przypadają Święta Wielkanocne, ale uczniowie wolne będą mieć od czwartku 29 marca do wtorku 3 kwietnia.

Wolne czeka na uczniów także podczas długiego weekendu majowego. Zakończenie zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych nastąpi 27 kwietnia 2018 roku. Natomiast wakacje, czyli letni wypoczynek dla uczniów rozpocznie się 23 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Wcześniej jednak uczniów czekają jeszcze egzaminy gimnazjalne i maturalne, których dokładny termin ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here