Olaf Nowak nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Kontrakt z 22-letnim napastnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

W rundzie jesiennej w Fortuna 1 Lidze Olaf Nowak wystąpił w 16 ligowych spotkaniach i jednym w Pucharze Polski. W żadnym z nich nie zdobył gola.

– Chciałbym podziękować Zagłębiu Sosnowiec za te pół roku. Zdaję sobie sprawę, że ja, jak i cały zespół zawiedliśmy na całej linii. Myślę, ze nawet w kilku procentach nie pokazałem tego, na co mnie stać. Taka jest piłka nożna, a ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko przepraszam. Życzę wszystkim ludziom związanym z Zagłębiem udanej rundy wiosennej i wszystkiego dobrego w nowym roku – powiedział na pożegnanie Olaf Nowak.

Dla napastnika był to już drugi pobyt w Sosnowcu. Poprzednio reprezentował barwy Zagłębia, kiedy klub grał w ekstraklasie. Wtedy w 14 spotkaniach zdobył cztery bramki.

Przypomnijmy, że działacze klubu z Sosnowca w przerwie zimowej dokonali już pierwszych transferów. Do Zagłębia dołączyło dwóch nowych zawodników – pomocnik Maciej Ambrosiewicz i bramkarz Szymon Frankowski.

Podopieczni Kazimierza Moskala przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 11 stycznia i będą trenować na własnych obiektach. Plan przygotowań przewiduje rozegranie siedmiu sparingów.

Zagłębie rundę jesienną zakończyło na przedostatnim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. Sosnowiczanie mają tylko dwa punkty przewagi nad Resovią.

Kto przychodzi, kto odchodzi?

Przychodzą: Maciej Ambrosiewicz (P – Wisła Płock), Szymon Frankowski (B – GKS Katowice), Vamara Sanogo (N – Legia Warszawa), Dawid Więckowski (O – Korona II Kielce).

Odchodzą: Kamil Antonik (P – Resovia ), Mateusz Grudziński (P – ?), Olaf Nowak (N – ?).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Poznaliśmy zimowe plany Zagłębia. Sosnowiczanie rozegrają siedem sparingów