Policjanci z dąbrowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o liczne włamania i kradzieże na terenie jednej z firm. Skradziono m.in. samochód osobowy, skuter wodny, wózek widłowy i przyczepy samochodowe.

Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednej z firm na terenach zielonych w Dąbrowie Górniczej doszło do kradzieży mienia znacznej wartości oraz wielu włamań. – Jak przekazał nam pokrzywdzony, na terenie jego zakładu skradziono m.in. samochód osobowy, skuter wodny, wózek widłowy, przyczepy samochodowe, piece gazowe i olejowe, elementy wyposażenia pojazdów, jak również inne narzędzia mechaniczno-elektryczne na łączną kwotę około 240 tysięcy złotych, wszystko na szkodę sosnowiczanina – przekazał asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Stróże prawa pracowali na miejscu, zbierali ślady, rozmawiali ze świadkami oraz wykonali szereg czynności, które pozwoliły doprowadzić do odzyskania skradzionych rzeczy oraz zatrzymania osób odpowiedzialnych za przestępstwo. – Okazało się, że sprawcami mogą być znani już naszym kryminalnym trzej mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w wieku 23, 40 i 44 lat. Nie mylili się. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa pojechali do miejsca zamieszkania wszystkich mężczyzn, gdzie ujawniono część skradzionych przedmiotów. Na miejscu zatrzymano mężczyzn podejrzewanych o cały proceder. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzięki wnikliwości śledczych znaczną część utraconego mienia odzyskano i zwrócono właścicielowi – wyjaśnia rzecznik dąbrowskiej komendy.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm pierwszym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Za popełnione przestępstwo dąbrowianom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wkrótce staną przed obliczem sądu.