W środę, 14 kwietnia, zmieniła się organizacja ruchu w rejonie remontowanej ul. Kolejowej w Dąbrowie Górniczej. W maju ponownie otwarty zostanie przejazd przy ul. Konopnickiej. Wszystko ma związek z budową centrum przesiadkowego i przebudową układu drogowego w śródmieściu.

Od 14 kwietnia dojazd do budynków przy ulicy Kolejowej odbywa się od ul. Konopnickiej, a nie tak jak dotychczas od ul. Kościuszki.

Zmiana wynika z rozpoczęcia kolejnego etapu prac w tym rejonie – budowy kanalizacji, uzbrojenia terenu i przygotowań do budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Kościuszki. Rondo połączone będzie z nową drogą poprowadzoną za hutą Bankową do ul. Sobieskiego, a także z wjazdem do tunelu pod torami, który umożliwi dotarcie do ul. Limanowskiego.

Natomiast na 11 maja planowane jest ponowne otwarcie dla ruchu samochodowego przejazdu kolejowego na ul. Konopnickiej. W tej chwili przejazd dostępny jest tylko dla pieszych i rowerzystów. Wymuszają to prace związane m.in. z wymianą torów oraz budową tunelu pieszo-rowerowego pod torowiskiem, który docelowo zastąpi przejazd naziemny. Samochody jeździć będą tunelem powstającym w rejonie stacji.

Budowa centrum przesiadkowego przy kolejowej stacji w centrum Dąbrowy Górniczej i przebudowa układu drogowego to jedna z kluczowych miejskich inwestycji. Wszystko ma być gotowe do końca marca 2023 roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Stary budynek dworca w Dąbrowie Górniczej nie będzie już antywizytówką miasta