Powiat będziński otrzymał ponad 2 mln złotych na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa Oddziału Intensywnej Terapii” w szpitalu powiatowym w Czeladzi.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów przekazano na rzecz powiatu będzińskiego kwotę 2 300 000 zł na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa Oddziału Intensywnej Terapii” w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi.

– Do uzyskania tego wsparcia przyczyniło się zaangażowanie posła Waldemara Andzela oraz senatora Arkadiusza Grabowskiego. To dzięki ich działaniu najwyższe władze RP dostrzegły potrzebę utworzenia Oddziału Intensywnej Terapii w Powiecie Będzińskim i podjęły decyzję o pomocy finansowej dla tego zadania – mówią przedstawiciele powiatu będzińskiego.

Nowa, pracująca od marca 2017 roku, dyrekcja szpitala to ogromna szansa na uratowanie bankrutującego Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, a sukcesy, które odnoszą świadczą o profesjonalizmie i zdeterminowaniu zespołu dr. Dariusza Jorga oraz Dyrektor Jolanty Sikory–Kałużnej.

– Powołanie nowej dyrekcji szpitala oraz dobra współpraca obecnej koalicji gwarantują dalszy rozwój naszego Powiatu. Zapewniam Państwa, że to nie koniec dobrych zmian, które zachodzą w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej” – mówi Arkadiusz Watoła, starosta będziński.

Warto wspomnieć, że to ich kolejny sukces w tym roku. Parę tygodni temu w czeladzkim szpitalu odbył się zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Był to jeden z pierwszych tego typu zabiegów w Polsce i pierwszy w województwie śląskim.