Policjanci z Czeladzi, dzięki użyciu psa szkolonego w poszukiwaniu substancji psychotropowych, zatrzymali siedem osób u których znaleziono narkotyki.

W trakcie kilkugodzinnej akcji, funkcjonariusze z Czeladzi wspierani przez katowickich policjantów z oddziału prewencji oraz funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, podjęli interwencje wobec czterdziestu osób, kontrolując ich bagaże i pojazdy, w których się poruszali. Działania ukierunkowane były na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Do zatrzymania siedmiu osób, które posiadały przy sobie substancje psychotropowe, bardzo przyczynił się pies szkolony w poszukiwaniu narkotyków. Psi nos wywęszył między innymi marihuanę, która posiadali przy sobie dwaj mieszkańcy Czeladzi podróżujący fiatem punto.

Do posiadania narkotyków przyznał się początkowo tylko 28-letni pasażer auta. Krótki kontakt z pełniącym służbę na co dzień w Urzędzie Celno-Skarbowym czworonogiem pozwolił również na odnalezienie narkotyków u 21-letniego kierowcy fiata. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz prokurator i sąd. Za posiadanie narkotyków grożą im nawet 3 lata za kratkami.