Tegoroczna impreza sylwestrowa w Dąbrowie Górniczej będzie wyjątkowa. Zamiast hucznej imprezy na Placu Wolności odbędzie się alternatywna zabawa czyli „Sylwester dla aktywnych”.

„Sylwester dla aktywnych” przygotowano z myślą o tych, którzy w ten wyjątkowy wieczór pragną połączyć niezapomnianą zabawę ze sportowymi emocjami. A tych na pewno nie zabraknie.

Tegoroczna impreza sylwestrowa odbędzie się na plaży miejskiej Pogorii III. Jak tłumaczy współorganizator, którym jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, celem imprezy jest nie tylko dobra zabawa, ale i popularyzacja i upowszechnianie sportu, jako zdrowej i prostej formy wypoczynku, a także przedstawienie walorów rekreacyjnych wokół zbiornika wodnego Pogoria III.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 22:30 i potrwa do 00:30. Na uczestników czekają m.in. sportowe konkurencje, takie jak morsowanie i bieg z przeszkodami po plaży na dystansie ok. 600 m, czyli „Sylwestrowy Eliminator”. Poza sportowymi wyzwaniami, czekają również niespodzianki.

Udział w imprezie jest otwarty i bezpłatny. Jednak, aby wziąć udział w sportowych konkurencjach należy zgłosić swój start do 18 grudnia, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Niech nie będzie niczego

Mieszkańcy dębowego miasta nie kryją swojego rozczarowania z powodu braku imprezy sylwestrowej z udziałem DJ-a, śpiewającej gwiazdy czy świetlnego show na niebie. W popularnym serwisie społecznościowym znaleźć można wpisy pełne oburzenia sugerujące, że miasto nie dba o potrzeby swoich mieszkańców. – Może i trudno przebić wielką imprezę sylwestrową, która odbywa się np. w Katowicach, ale mieszkańcom Dąbrowy Górniczej również należy się jakaś rozrywka – napisała rozżalona mieszkanka.