Policjanci z komisariatu w Szczekocinach poszukują sprawców, którzy obrzucili jeden z budynków mieszkalnych w Lgocie Murowanej butelkami z łatwopalną cieczą, czym narazili na niebezpieczeństwo mieszkającą tam kobietę.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 20 lipca, około 2:40 w Lgocie Murowanej. Jeden z budynków usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 78 został obrzucony butelkami z łatwopalną cieczą, w wyniku czego zostało zbite okno i zapaliła się część zewnętrznej ściany budynku.

W gaszeniu ognia pokrzywdzonej pomagał przejeżdżający kierowca, który użyczył gaśnicy samochodowej. W tej sprawie policjanci z komisariatu w Szczekocinach prowadzą dochodzenie.

– Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami komisariatu w Szczekocinach tel. 723 646 058, bądź z dyżurnym zawierciańskiej komendy tel. 47 85 352 55. Informacje można także przekazać w formie elektronicznej. W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość – mówią policjanci.