Wkrótce w Jaworznie powstanie nowoczesne przedszkole z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi. Miasto wybrało już firmę, która zajmie się pracami.

Na Łubowcu już wkrótce powstanie nowoczesne przedszkole z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi. Nowa placówka powstanie w miejscu dotychczasowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 24 w Jaworznie, który w całości zostanie wyburzony.

Nowy budynek będzie zajmował dwukrotnie większą powierzchnię niż ten obecny i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Na parterze powstaną cztery sale dla stu przedszkolaków oraz trzy pomieszczenia do nauki dla 30 niepełnosprawnych maluchów. Dodatkowo w placówce powstanie kompleks adaptacyjno-rehabilitacyjny, dzięki któremu na miejscu i w komfortowych warunkach będzie można prowadzić zajęcia rehabilitacyjne. Będą to specjalne pomieszczenia przeznaczone do rehabilitacji ruchowej dzieci, m.in. sala Integracji Sensorycznej, sala „doświadczenia światła”, sala z rezonansem stochastycznym oraz cztery sale terapeutyczne. W placówce powstanie również przeszklony i zabudowany ogród zimowy – przekazali jaworzniccy urzędnicy.

Jak dodają urzędnicy, teren zostanie ogrodzony, powstaną też nowe miejsca parkingowe oraz plac zabaw, dostosowany do potrzeb wszystkich wychowanków przedszkola. Ponadto budynek będzie energooszczędny, m.in. poprzez zastosowanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem paneli słonecznych, pompy ciepła czy też oświetlenia typu LED.

Przedszkole na Łubowcu wybuduje firma A&P z Gliwic. Koszt prowadzonych prac wyniesie blisko 6,9 mln zł, a planowany termin ich zakończenia to druga połowa 2019 roku.

Jak oceniasz pomysł wspólnego biletu metropolitalnego?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...