Rozbudowa żłobka miejskiego w Zawierciu została oficjalnie zakończona. Dzięki inwestycji, utworzono dodatkowych 75 miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Wcześniej do żłobka uczęszczało 101 dzieci. Podobna liczba maluchów zazwyczaj oczekiwała na miejsce. Teraz lista oczekujących będzie o wiele krótsza. – Zapotrzebowanie na taką inwestycję w naszym mieście było ogromne i udało się ją zrealizować – podkreśla Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

dzieci, dorośli, zabawa, pomieszczenie, żłobek
Nowe miejsca w żłobku miejskim – fot. UM Zawiercie

Początkowo szacowano, że całkowity koszt przedsięwzięcia może wynieść blisko 4 mln zł. Po przetargu okazało się, że będą to 3 miliony 550 tys. zł. Miasto pozyskało około 1,8 mln zł na rozbudowę w ramach programu „Maluch +” 2020. W ramach tej kwoty wybudowano nowoczesny budynek, który został połączony z już istniejącym.

ogród, drzewko, ludzie, płot, żłobek
Nowe miejsca w żłobku miejskim – fot. UM Zawiercie

W trakcie prac wykonano również nowe chodniki i miejsca parkingowe. Powstał też nowy plac zabaw. Dodatkowo ponad 116 tys. zł kosztowało wyposażenie obiektu. Kupiono nowe meble, krzesła, łóżeczka, zabawki i pościel. Powstały trzy aneksy kuchenne.