Zakończyły się prace związane z modernizacją miejskiego monitoringu w Sosnowcu, w ramach której wymieniono oraz dodano kamery w ścisłym centrum. Samorząd na ten cel przeznaczył 540 tys. złotych.

Dobry i skuteczny monitoring wymaga stałej konserwacji, aby jeszcze lepiej wykorzystywać uchwycone okiem kamery zdarzenie. Dlatego w ramach modernizacji obecnego systemu zostały wymienione kamery w ścisłym centrum Sosnowca, dodano także nowe.

Warta 540 tys. modernizacja objęła wymianę kamer przy ul. Modrzejowskiej 1a (Centrum Monitoringu – na tarasie budynku), na pasażu handlowo-usługowym przy ul. Warszawskiej 3 (wysięgnik w rejonie schodów, przy wejściu od ulicy Warszawskiej oraz na wysokości dworca PKP), ul. Kilińskiego 32 (na słupie), ul. Zwycięstwa 12 (słup w rejonie budynku), ul. Zwycięstwa 1 (elewacja budynku), ul. Małachowskiego 10 (elewacja budynku), budynku Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu (ul. Piłsudskiego 2), ul. Kilińskiego 39 (słup w rejonie Cerkwi), ul. Małachowskiego 20 (Elewacja budynku) oraz na skrzyżowaniu ulic Modrzejowskiej i Targowej.

Dodatkowo miasto zamówiło trzy mobilne kamery, które w razie potrzeby można przenosić. Obecnie, dwie z nich działają przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z aleją Mireckiego (okolice przejścia podziemnego) oraz na placu Ćwierka. – Mobilne kamery można, na przykład, wykorzystać przy monitoringu miejskich imprez, koncertów, jak również przy tropieniu osób, które zaśmiecają nasze miasto wywożąc odpady budowlane na tereny zielone – tłumaczą przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Warto podkreślić, iż nowe kamery wyposażone są w głośniki. Tak jest w przypadku sprzętu znajdującego się w pasażu prowadzącym z Placu Stulecia do ulicy Kilińskiego oraz przy samej ul. Kilińskiego.