W nocy z 19 na 20 lutego w jednym z garaży przy ulicy Lenartowicza, doszło do wybuchu. Eksplozja była niezwykle silna. Ewakuowani zostali mieszkańcy sąsiedniego bloku.

Do zdarzenia doszło przed pierwszą w nocy w pobliżu garaży przy ulicy Lenartowicza 142 w Sosnowcu. – Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną wybuchu mogło być rozszczelnienie sieci gazowej. Eksplozja uszkodziła kilkanaście aut i doszczętnie zniszczyła trzy garaże – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej. Na czas akcji z dwóch pobliskich bloków ewakuowano około 400 osób. Większość z nich skorzystała ze schronienia u krewnych i znajomych, 70 skorzystało z podstawionego autobusu komunikacji miejskiej.

Wybuch gazu przy ul. Lenartowicza w Sosnowcu – fot. Policja Sosnowiec

– Służby pracowały całą noc, a dla ewakuowanych miasto podstawiło dwa autobusy. Nad ranem mogli już wrócić do swoich domów. Nie mamy informacji o poszkodowanych, ale uszkodzonych jest kilkanaście samochodów i garaże. Na miejscu nadal trwają prace, bo gruzowisko jest ogromne – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Niestety, w nocy także wybuchł pożar w mieszkaniu przy ulicy Krakowskiej. Zginęła jedna osoba.