Miasto wyłoniło wykonawcę remontu wiaduktu przy ul. Mikołajczyka w Sosnowcu. Wykona go firma Ambet z Bytomia. Kosz prac to ponad 1,7 mln złotych.

Firma Ambet z Bytomia za ponad 1,7 mln zł wykona prace na uszkodzonym zimą wiadukcie na ul. Mikołajczyka w Sosnowcu. Prace powinny się rozpocząć jeszcze w maju. – Firma zaczyna prace od wykonania dokumentacji projektowej. Po tym ekipa remontowa pojawi się na samym obiekcie – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Droga, Ulica, Wiadukt, Samochód, Przejście dla pieszych, Drzewa, Znaki drogowe
Wiadukt na ul. Mikołajczyka w Sosnowcu zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec

Remont wiaduktu na ul. Mikołajczyka w Sosnowcu

Przypomnijmy. W połowie lutego wiadukt przy ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu musiał zostać awaryjnie zamknięty z powodu uszkodzenia jezdni. To skutek bardzo niskich temperatur. W ciągu kilku dni, Miejski Zakład Usług Komunalnych przeprowadził niezbędne prace.

Czekamy na tymczasową organizację ruchu. Po jej uzgodnieniu i zatwierdzeniu, na pewno poinformujemy mieszkańców o zmianach. Na tyle, na ile będzie to możliwe, będziemy chcieli utrzymać ten odcinek w ruchu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień oraz wymianę nawierzchni chodników. Prace mają się zakończyć jesienią. Tymczasem trwa postępowanie przetargowe na remont ulicy Mikołajczyka od ronda Ludwik do wiaduktu. – Mam nadzieję, że już niedługo na tej części ulicy zapanuje nowa jakość – dodaje prezydent Sosnowca.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Wiadukt na Mikołajczyka w Sosnowcu do remontu. W sobotę zostanie otwarty