W piątek, 27 października sosnowiecki magistrat organizuje prezentację nowej floty autobusów hybrydowych. W trakcie wydarzenia na mieszkańców Zagłębia czeka wiele atrakcji.

W najbliższy piątek, na parkingu przy Urzędzie Miejskim odbędzie się prezentacja autobusów hybrydowych. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu właśnie odebrało ostatni z 35 autobusów marki Volvo z napędem hybrydowym, tym samym PKM jest posiadaczem największej w Polsce floty autobusów hybrydowych.

Pojazdy wyposażone są m.in. w automatyczną klimatyzację, duże rozsuwane okna na długości całego pojazdu, WiFi, ładowarki USB w poręczach, ekrany LCD wyświetlające najważniejsze informacje dotyczące trasy na danej linii, ledowe światła drogowe i mijania, doświetlenie wewnętrzne jak również zewnętrzne wyjścia z autobusu, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkiem dziecięcym.

Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżnych, dostosowanie autobusów do potrzeb osób niepełnosprawnych, redukcję zanieczyszczeń oraz wzrost konkurencyjności gospodarczego regionu.

Prezentacja pojazdów rozpocznie się o godz. 13.30. Pokazowi autobusów towarzyszyć będą atrakcje dla najmłodszych pasażerów: pluszowe miasteczko ruchu drogowego, miasteczko ruchu drogowego wraz z 3 rowerami, akademia drogowa, symulator zderzeń oraz jazdy samochodów oraz konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

W wydarzeniu udział wezmą prezydenci i burmistrzowie miast (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź), które są udziałowcami PKM Sosnowiec oraz przedstawiciele Volvo.