Wybieracie się na Noc Muzeów 2017? O zwiedzających zadbały Koleje Śląskie, które przygotowały dodatkowe połączenia.

Wybieracie się na Noc Muzeów? Z myślą o zwiedzających, Koleje Śląskie wprowadziły dodatkowe połączenia. Do dyspozycji podróżnych będzie 12 dodatkowych pociągów.

Dodatkowe składy Kolei Śląskich będą kursować w nocy z 20 na 21 maja między godziną 23.41 a 3.10. Dzięki nim mieszkańcy naszego regionu będą mogli dotrzeć nawet do kilkunastu instytucji, które biorą udział w tegorocznej Nocy Muzeów.

– Połączenia zostały tak zaplanowane, aby możliwe było przede wszystkim dogodne dotarcie z różnych części województwa do Katowic. W miarę możliwości staraliśmy się również zapewnić możliwość dojazdu do innych miast oraz powrotu pociągiem do domu – powiedział Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Wybór transportu publicznego w tym dniu pozwoli uniknąć stania w korkach i kłopotów z parkowaniem – dodaje.

Wspomniane pociągi wyruszą do Katowic z Gliwic, Częstochowy, Bielska-Białej, Lublinca, Tychów oraz Rybnika.

Rzecznik kolejowej spółki podkreśla, że w wielu miejscowościach weekendowe wydarzenia kulturalne odbywają się w tych godzinach, kiedy kursują pociągi z rozkładu jazdy.

– Pociągi te również mogą posłużyć mieszkańcom w dotarciu do celu i wraz z naszymi okazjonalnymi pociągami stanowią jedną kompleksową ofertę – wyjaśnia Michał Wawrzaszek.

W specjalnych pociągach na Noc Muzeów będzie obowiązywać taka sama taryfa, jak w pociągach rozkładowych. Honorowane będą też wszystkie bilety okresowe.

CZYTAJ TAKŻE:

Zbliża się wielkie święto kultury. Niesamowita atmosfera, tłumy na ulicach i długie kolejki zwiedzających – to wszystko czeka nas już 20 maja, w czasie Nocy Muzeów. Noc Muzeów to wielkie święto kultury w całej Europie. Pomimo kolejek, tłoku i zarwanej...