Policjanci z Zawiercia zatrzymali pijanego kuriera, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie chciał rozwozić paczki. O nietrzeźwym kierowcy poinformowali pracownicy urzędu pocztowego.

Właściwą postawą wykazali się pracownicy jednego z urzędów pocztowych na terenie Zawiercia. Osoby wydające przesyłki do rozwiezienia wyczuli od jednego z kurierów alkohol. O fakcie poinformowali przełożoną. Pracownik ochrony widząc wyjeżdżający samochód, kierowany przez wskazanego mężczyznę, zatrzymał pojazd i wyciągnął ze stacyjki kluczyki.

Na miejsce wezwano policyjny patrol. Badanie stanu trzeźwości kierującego dostawczym volkswagenem wykazało, że ma 3 promile alkoholu w organizmie. Ujęty 43-latek przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, co zostało potwierdzone przez policjantów.

– Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale także za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – informują zawierciańscy policjanci. – Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie! Widzisz osobę wsiadającą za kółko po alkoholu – reaguj – apelują.