Sosnowieccy policjanci podejrzewali, że w jednym z lokali w dzielnicy Kazimierz Górniczy odbywają się nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy automaty do gier.

Sosnowieccy policjanci z piątego komisariatu działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic dokonali sprawdzenia lokalu, co do którego posiadali informacje, że mogą w nim się odbywać nielegalne gry hazardowe. Lokal to wolnostojący budynek w sosnowieckiej dzielnicy Kazimierz. Wewnątrz ujawnili łącznie 3 automaty.

– Funkcjonariusze KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Zostały one zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Katowicach, w którym spoczną do czasu aż sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Wartość zabezpieczonych maszyn to ponad 17 tys. zł – informuje sosnowiecka policja.

Zgodnie z polskim prawem za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

zagłębie-info