Dwa mężczyźni w wieku 43 i 48 lat próbowali wtargnąć do mieszkania w centrum Będzina. Byli uzbrojeni w siekierę, kuszę, noże i pistolety hukowe. Chcieli obrabować i zdemolować mieszkanie byłej partnerki.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Będzina. To tu schronienie znalazła kobieta, która odeszła od swojego 48-letniego partnera. Mężczyzna znęcał się nad nią, dlatego postanowiła go opuścić.

Jej partner nie dawał jednak za wygraną. Wspólnie z 43-letnim znajomym postanowili odwiedzić kobietę w zajmowanym przez nią mieszkaniu. W odwiedziny wybrali się z siekierą, kuszą, nożami i pistoletami hukowymi.

– Mężczyźni nie zostali wpuszczeniu do środka, dlatego postanowili wyważyć drzwi. Będąc już w środku lokalu, zastraszyli kobietę siekierą oraz kuszą – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Przy okazji wizyty mężczyźni zdecydowali się okraść i zdemolować mieszkanie. Ich szczególne zainteresowanie wzbudził telewizor oraz sprzęt audio. Plany pokrzyżowała im jednak policja, po którą kobieta zadzwoniła, gdy napastnicy dobijali się do drzwi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. O ich losie zdecyduje teraz prokurator i sąd. Grozi im nawet 12 lat więzienia.