Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala, podczas której wręczano statuetkę „Modernizacja Roku”. Urząd Miasta w Czeladzi otrzymał tytuł „Obiekt XXV-lecia”.

Statuetka oraz tytuł to nagroda na 25 lat ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”, o którą walczyła również odnowiona Kamienica Konarzewskich. Niestety, nie udało się przywieźć nagrody.

 – Zdobyliśmy za to nagrodę 25-lecia za modernizację budynku Urzędu Miasta w Czeladzi. O miano modernizacji XXV-lecia rywalizowało kilkuset zwycięzców z całych 25 lat trwania konkursu, a zdobyło go tylko dziesięć obiektów. To dla nas wielki zaszczyt, że znaleźliśmy się w tej złotej dziesiątce. Natomiast nasz tegoroczny kandydat na Modernizację Roku – Kamienica Konarzewskich – przegrał rywalizację z innymi obiektami. Trzeba jednak pamiętać, że sama nominacja do nagrody jest już sporym wyróżnieniem – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Celem konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych, modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej. Wymogiem jest ich ukończenie w danym roku, a obiekty muszą wyróżniać się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. W jubileuszowej, 25. edycji konkursu udział wzięło 470 inwestycji z całej Polski, ponad 87 zakwalifikowało się do finału. W ścisłej finałowej czołówce znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski.

Warto wspomnieć, że przebudowa budynku Urzędu Miasta Czeladź otrzymała tytuł „Modernizacja Roku 2017” w kategorii „obiekty użyteczności publicznej”.

 – Pozostaje mi pogratulować projektantom z firmy Szyndzielorz, którzy kilka lat temu opracowali projekt remontu budynku naszego urzędu oraz firmie budowlanej Mazur, która wykonywała jego remont. W tym roku minie pięć lat od zakończenia tej inwestycji, a budynek nie ma żadnych wad. Sprawdza się znakomicie, a za swój wygląd i wystrój chwalony jest przez mieszkańców i wszystkich gości, którzy odwiedzają po raz pierwszy Czeladź i nasz urząd – podkreśla Zbigniew Szaleniec.

Przeczytaj także:

Wielkie otwarcie kamienicy Konarzewskich w Czeladzi