Grudzień w Sosnowcu upłynie pod znakiem wielu wydarzeń. Przez cały czas w mieście będzie czuć magię świąt. Nie zabraknie także ważnych wydarzeń.

Początek grudnia pokazał, że mieszkańcy Sosnowca i całego Zagłębia będą mieli w czym wybierać. Serię grudniowych wydarzeń zapoczątkował festiwal w Muzie „Kiepura, Szpilman, Cygan – Chłopaki z Sosnowca”, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Następnie swoje święto obchodzili górnicy, za sprawą Barbórki w Kazimierzu i Niwce.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było otwarcie jednego z największych ogrodów jordanowskich w regionie, które miało miejsce 5 grudnia.

Jednak to nie koniec grudniowych atrakcji. Już za parę dni, 9 grudnia do Sosnowca zawita św. Mikołaj, który wraz z elfami pomoże w spełnieniu marzeń wszystkich dzieci. Tego dnia Mikołaj będzie miał niezwykłego pomocnika – Macieja Musiała, aktora znanego m.in. z serialu Rodzinka.pl. Jest to także doskonała okazja, do oficjalnego uruchomienia lodowiska.

W kalendarzu grudniowych wydarzeń nie zabraknie także ważnych wydarzeń, jak choćby rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Niezwykły koncert w 35. rocznicę tych wydarzeń zaplanowany jest na 10 grudnia w sosnowieckiej Muzie. Wydarzenie promować będą grupy rekonstrukcyjne przebrane w stroje z epoki. Mieszkańcy zobaczą także pojazdy kojarzone z tamtym okresem. Następnie w nocy, z 12 na 13 grudnia, na Rondzie Solidarności (ul. Wojska Polskiego) odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

W połowie miesiąca poczujemy iście świąteczną atmosferę za sprawą przygotowanych przez miasto wydarzeń. 15 grudnia mieszkańcy odwiedzający Pałac Schoena będą mogli posłuchać Kapeli Góralskiej z Pyzówki, a trzy dni później, 18 grudnia w Muzie kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra.

Jarmark Świąteczny w Sosnowcu – fot. PL

 

Tradycyjnie już w Sosnowcu odbędzie się Jarmark Świąteczny. W tym roku stragany staną na Alei Zwycięstwa. Wystawcy zaprezentują różnorodne produkty związane z czasem Bożego Narodzenia.

W drugiej połowie grudnia mieszkańcy stolicy Zagłębia będą mogli wysłuchać najpiękniejszych kolęd – 20 grudnia w Muzie oraz 27 grudnia z zespołem Zakopower w kościele św. Tomasza Apostoła.

Rok 2016 mieszkańcy pożegnać będą mogli po raz kolejny na placu przed Urzędem Miejskim. O oprawę muzyczną zadba DJ Wikar, a gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA z charyzmatycznym wokalistą Arturem Gadowskim. Na scenie pojawi się też discopolowy zespół Acapulco. Miejski sylwester rozpocznie się o godz. 21:00.