W Sosnowcu wakacje pożegnamy w rytmie reggae. W miejskim Domu Kultury „Kazimierz” odbędzie się XI już edycja popularnego Festiwalu Reggae.

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu po raz kolejny zaprasza wszystkich na Festiwal Reggae. W tym roku odbędzie się XI już edycja tej imprezy. Rozpocznie się 26 sierpnia o godz. 16.30 w amfiteatrze w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Gwiazdami tegorocznej imprezy będą takie formacje, jak Baobab, Żywica, Babylon Raus i Nattali Rize z Australii.

Baobab

Baobab powstał w 2009 roku w Tychach. Zespół przez długi czas kształtował swoją finalną postać eksperymentując w różnych stylach muzycznych.

Żywica

Zespół Żywica rozpoczął swoją działalność w 2003 roku, kiedy to Bytomskie Centrum Kultury otwarło swoje podwoje dla nowych projektów muzycznych i grupa artystów założyła zespół Rdza. W 2007 roku zespół zmienił nazwę na Żywica.

Babylon Raus

Babylon Raus to istniejący od ponad dekady, polsko-kubańsko-senegalski zespół grający muzykę RIT (Reggae In a different Type), czyli mieszaninę takich gatunków, jak roots, rock, punk, reggae, party, salsa, hardcore, pop, dub, ska z elementami afrobeatu oraz disco lat 70-tych. W 2016 r. zespół wydał swój pierwszy album „Greatest Hits”.

Nattali Rize

Nattali Rize to wokalistka, która w 2013 roku podbiła Ostródę niezwykłym występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Jest jedną z niewielu kobiet, którym udało się zdobyć sławę w zdominowanym przez mężczyzn świecie reggae.

Jej sceniczna charyzma i wyjątkowy głos uwiodły jamajskich producentów. W 2017 roku powróciła ze swoim solowym albumem, a jej singiel „One People” to swoisty akustyczny hymn tego gatunku.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.