Trwa wielka mobilna zbiórka „Będzin pomaga”, której celem jest pomoc bezdomnym i bezbronnym psom i kotom z sosnowieckiego schroniska.

Na terenie Będzina, prowadzona jest zbiórka produktów oraz akcesoriów dla zwierząt, które trafią do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Z myślą o osobach, które chciałyby pomóc bezpańskim zwierzętom, ale nie są w stanie samodzielnie wybrać się do placówki, włodarze królewskiego miasta zorganizowali mobilną zbiórkę (akcja dotyczy powiatu będzińskiego).

Do 6 grudnia, dzwoniąc pod numer telefonu 534 998 391, można umówić się na odbiór rzeczy, które trafią do zwierząt. – Zadzwoń i umów się z nami, przyjedziemy do ciebie w terminie 5-8 grudnia, odbierzemy zebrane rzeczy, a następnie przekażemy je potrzebującym ze schroniska dla zwierząt w Sosnowcu oraz ze stowarzyszenia „W imieniu zwierząt” z Będzina – zachęcają pomysłodawcy akcji.

Potrzeb jest wiele. Czym zatem najlepiej wesprzeć bezdomne psiaki i kociaki? Po pierwsze, karmą mokrą i suchą, ale wybierając ją warto zwrócić uwagę, że nie tylko ilość ma znaczenie. Schronisko potrzebuje karmy specjalistycznej, wysokoenergetycznej, odchudzającej (np. Intestinal, Hepatic, karmy typu Light – odchudzające i sport) lub dla kociąt i szczeniąt.

Drugim niezbędnym elementem są podkłady higieniczne, lignina i żwirek dla kotów. Te produkty schronisko przyjmie w każdych ilościach. Ponadto: zabawki, smycze, obroże, ubranka zakładane zwierzakom po sterylizacji lub operacji, miski, koce, ręczniki, pościele, prześcieradła oraz ciepłe ubrania (polary, kurki puchowe, kołdry i poduszki bez pierza), a także plastikowe nakrętki.

Dodatkowo, do 8 grudnia, przy będzińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji działał będzie stały, całodobowy punkt zbiórki. Tu również prowadzona będzie zbiórka produktów dla zwierząt. Bezdomne zwierzęta czekają na Twoją pomoc! Zima to ciężki czas dla bezdomnych zwierząt, dlatego zebrane rzeczy pomogą przetrwać zimę czworonogom, które w schronisku czekają na nowy dom.