Zawieszona została działalność oddziału udarowego w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej oraz dzienny oddział psychiatryczny w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.

Przystosowanie łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych, rozbudowa sali rehabilitacyjnej, modernizacja dyżurki pielęgniarskiej i dyżurki pielęgniarki oddziałowej – to główne cele remontu, który 1 grudnia rozpocznie się na oddziale udarowym Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

W związku z remontem działalność oddziału zostaje zawieszona na dwa miesiące, od 1 grudnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku. O planowanym remoncie zawiadomiono dyrektorów sąsiednich szpitali – w Sosnowcu, Jaworznie, Zawierciu i Czeladzi. W każdej z tych placówek działa oddział udarowy.

Nieoficjalnie mówi się, że remont to tylko jeden z dwóch powodów zawieszenia oddziału. Drugim, o wiele poważniejszym, są braki kadrowe. Tej informacji zaprzecza jednak rzecznik placówki. – Trwa poszukiwanie trójki specjalistów – mówi Mirosław Rusecki, rzecznik dąbrowskiego szpitala.

Zmiany zajdą także w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim, który na dwa miesiące zawiesił leczenie na psychiatrii. Powodem jest przeprowadzka oddziału do innego skrzydła szpitala. Prace zostaną wznowione w połowie stycznia. Po przeprowadzce psychiatria zamiast 50 łóżek, jak dotychczas, będzie ich miała tylko 25 – informuje Gazeta Wyborcza.