Rafał Sobański, który przez pięć ostatnich sezonów występował w drużynie z Katowic, jest drugim zawodnikiem po TJ-u Sandersie, który zasili szeregi MKS-u.

Rafał Sobański został nowym zawodnikiem MKS-u Będzin. – Spodobała mi się wizja budowy zespołu, jak i samo podejście osób związanych z klubem w stosunku do mnie. Duży wpływ na moją decyzję miał też trener Jakub Bednaruk, z którym zapatruję się na bardzo ciekawą współpracę – powiedział po podpisaniu umowy.

Rafał Sobański spędził pięć ostatnich sezonów w Katowicach, gdzie z tamtejszą GieKSą sięgał kolejno po mistrzostwo II i I ligi oraz zajmował 10., 11. i 8. miejsce w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dotąd 78 meczów (242 sety), w których punktował 554 razy (448 atakiem, 56 zagrywką i 50 blokiem).

Pięciokrotnie występował przeciwko swojemu nowemu pracodawcy. – Na pewno były to spotkania z gatunku tych wyjątkowych, zarówno pod względem emocji na trybunach, jak i układu tabeli. Były to mecze derbowe, bardzo ważne dla kibiców, co mogliśmy odczuć i na boisku, i poza nim. Wyniki były różne, ale już samo uczestnictwo w takich spotkaniach było naprawdę ciekawym przeżyciem – wspominał przyjmujący, wybrany MVP ostatniej katowicko-będzińskiej konfrontacji.

Rafał Sobański to drugi siatkarz, po TJ-u Sandersie, pozyskany przez MKS. W międzyczasie nowy kontrakt z naszym klubem podpisał także Rafał Faryna. – Mam nadzieję, że stworzymy ciekawą i bardzo pracowitą drużynę, która sprawi w lidze niejedną niespodziankę. Nigdy nie będzie odpuszczać i zawsze będzie walczyć do samego końca – zakończył nowy nabytek ekipy z Będzina.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmiana trenera w zagłębiowskim klubie. Jakub Bednaruk poprowadzi MKS Będzin