Barwy MKS-u Będzin będzie ponownie reprezentował kanadyjski rozgrywający Tyler Sanders. Zagłębiowski klub oficjalnie ogłosił swój pierwszy transfer na sezon 2019/2020.

TJ Sanders będzie kierować grą MKS Będzin w sezonie 2019/20. – Bardzo się cieszę, że historia zatoczyła koło i jesienią znów zagram w Będzinie – przyznał reprezentant Kanady, który w zagłębiowskiej ekipie wystąpi z numerem 1.

TJ Sanders stanowił już o sile MKS w drugiej połowie sezonu 2015/16. Do zespołu znad Czarnej Przemszy dołączył na zasadzie transferu medycznego, zastępując kontuzjowanego Harrisona Peacocka. Pod wodzą trenera Stelio DeRocco rozegrał 11 spotkań (42 sety), w których zdobył 23 punkty (8 zagrywką, 8 blokiem i 5 atakiem).

– Miło wspominam czas spędzony w Będzinie. Tu odbudowałem się i złapałem głębszy oddech. Chciałbym, aby sezon 2019/20 był najlepszym sezonem będzińskiego klubu w PlusLidze. Jego kibice z pewnością na to zasługują, a ja dołożę wszelkich starań, abyśmy wspólnie mogli jak najczęściej unosić ręce w geście triumfu – powiedział zawodnik.

TJ Sanders wniesie do drużyny bagaż międzynarodowych doświadczeń, zdobyty zarówno w rozgrywkach klubowych jak i reprezentacyjnych. 27-letni Kanadyjczyk ma w swoim dorobku m.in. grę w europejskich pucharach i na mistrzostwach światach, a także brązowy medal Ligi Światowej (2017). Był zawodnikiem m.in. Trefla Gdańsk (2017–18), a ostatnio Halkbanku Ankara.

Siatkarze z Będzina w obecnych rozgrywkach zajęli 13. miejsce w PlusLidze. Według nieoficjalnych informacji, w kolejnym sezonie drużynę ma poprowadzić Jakub Bednaruk. Mówi się też o sporych wzmocnieniach. Do klubu ma dołączyć m.in. Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów) i Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel).

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here