We wtorek, 16 kwietnia sosnowieckie Stawiki zyskały nowego patrona. To właściciel marki ObokMnie.pl, który wylicytował sobie tą możliwość podczas tegorocznego finału WOŚP.

Sosnowiec, chcąc zebrać jak największą kwotę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak co roku zorganizował internetowe licytacje podczas których wylicytować można było m.in. występ rezydenta miasta wraz z zespołem Silver Dance, roczny wstęp na wydarzenia w sosnowieckiej Muzie czy roczny patronat nad Stawikami.

Właśnie dzięki tej opcji Stawiki zyskały nowego patrona. Jest nim właściciel marki ObokMnie.pl, czyli platformy dla usługodawców i klientów poszukujących wykonawców w okolicy dostępna w wersji desktop i mobilnej.

– Naszym głównym celem było wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach również angażowaliśmy się w finały, ale przede wszystkim kupowaliśmy różne przedmioty. W tym roku chcieliśmy zrobić coś nowego, coś innego, a możliwość pozostanie patronem Stawików to idealna okazja. Stawiki zmieniły się, teraz to miejsce, które przyciąga wiele osób, stało się atrakcją Sosnowca. Bycie w pewnym sensie ich częścią to dla nas fajne wyróżnienie. Jako firma z Sosnowca możemy również pokazać się mieszkańcom miasta – podkreśla Marcin Wojdyła, właściciel aplikacji.

Opcja rocznego patronatu nad Stawikami dostępna jest dla darczyńców od ubiegłego roku. Wówczas, licytację wygrał Zespół Szkół Prywatnych „Twoja Przyszłość”. Suma, jaką placówka przekazała na rzecz fundacji wyniosła aż 5800 złotych. W tym roku, Dzięki licytacji, na konto WOŚP trafiło 6100 złotych. – W sumie, dzięki aukcjom internetowym, przekazaliśmy ponad 7800 złotych – mówią przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona - fot. UM Sosnowiec
Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona – fot. UM Sosnowiec

W trakcie wielkiego finału WOŚP 2019, który odbył się 13 stycznia, w Sosnowcu zebrano rekordowe 250 tysięcy złotych. To o ponad 50 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku.