W czwartek, 7 października niepokonany lider I ligi siatkarzy, MKS Będzin na własnej hali podejmie Norwida Częstochowę. Gospodarze będą faworytem pojedynku.

MKS świetnie wszedł w rozgrywki ligowe. Podopieczni Wojciecha Serafina w piątek, 1 października dopisali do swojego konta kolejne punkty. Tym razem dwa, ponieważ Gwardia Wrocław była pierwszym rywalem, który tak zdecydowanie im się postawił.

Będzinianie wygrali pierwszego seta. W dwóch kolejnych lepsi byli zawodnicy z Wrocławia. Czwarta partia była wyrównana do stanu 16:16. Od tego momentu MKS wypracował sobie wystarczającą przewagę i wyrównał stan rywalizacji by w tie-breaku nie pozostawić rywalom złudzeń i wygrać go 15:8, a całe spotkanie 3:2.

Dzięki lepszej średniej punktowej MKS jest liderem rozgrywek. To może jednak szybko się zmienić. W czwartkowy wieczór w Będzin Arenie podejmą zawodników Norwida Częstochowa. Będzie to zarazem pierwszy ligowy mecz będzinian w lidze na własnym parkiecie w tym sezonie.

Podopieczni Piotra Gruszki po inauguracyjnej porażce z Olimpią Sulęcin wrócili na odpowiednie tory i wygrali dwa poprzednie spotkania. Nie były one jednak na tyle pewne i okazałe, by twierdzić, że MKS będzie miał z częstochowianami większe kłopoty.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Świetny początek sezonu w Będzinie