MKS Będzin wygrał drugie spotkanie w pierwszej lidze siatkówki. Tym razem bez najmniejszych problemów poradzili sobie z Legią Warszawa, z którą nie stracili nawet seta.

Będzinianie nie mieli z Legionistami najmniejszych problemów. W pierwszym secie pokonali gospodarzy do 18. Dwa pozostałe wygrali do 20 i w pełni zasłużenie zdobyli komplet punktów. Dzięki tak okazałemu zwycięstwu MKS po dwóch kolejkach jest liderem zaplecza PlusLigi.

– Skupiamy się na każdym kolejnym meczu by zagrać dobrze. Jesteśmy praktycznie całkiem nowym zespołem, więc staramy się wszystko poskładać. Mamy jeszcze duże rezerwy w naszej grze, ale z meczu na mecz staramy się to wdrażać – powiedział Artur Ratajczak, środkowy MKS-u.

Kolejne spotkanie będzinianie znów rozegrają na wyjeździe. W piątek, 1 października udadzą się do Wrocławia. Ich rywalem będzie miejscowa Chemeko-System Gwardia. Wrocławianie na inaugurację sezonu przegrali z KRISPOL-em Września na własnej hali po wyrównanym spotkaniu 2:3.

Kibice MKS-u na pierwsze spotkanie swojego zespołu u siebie będą musieli poczekać do czwartku, 7 października. Wówczas rywalem podopiecznych Wojciecha Serafina będzie Exact Systems Norwid Częstochowa.

Drużyna prowadzona przez Piotra Gruszkę jest jednym z faworytów do awansu, a inauguracyjna porażka z Olimpią Sulęcin sprawia, że zwycięstwo w Będzinie będzie dla nich niezwykle cenne. Stąd można spodziewać się interesującej rywalizacji.