MKS Będzin w sobotę, 16 października przegrał z Polskim Cukrem Avią Świdnik 1:3 i stracił pozycję lidera siatkarskiej pierwszej ligi.

Od samego początku mecz nie układał się podopiecznym Wojciecha Serafina. Już w pierwszym secie zespół ze Świdnika prowadził ośmioma punktami. MKS jedna ruszył w pogoń i wygrał inauguracyjne starcie na przewagi 26:24.

W drugiej partii goście z Będzina prowadzili nawet 9:3, jednak gospodarze doszli do głosu i wygrali 25:22. Sytuacja powtórzyła się w trzeciej odsłonie, gdzie Avia pokonała MKS 25:23. Ostatni set był już prowadzony pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali 25:17 i zarazem całe spotkanie.

MKS przez tą porażkę stracił miejsce lidera siatkarskiej pierwszej ligi. Będzinianie do pierwszej Avii tracą punkt. Wszystko może się zmienić już w najbliższej kolejce. Zespół z Świdnicy jedzie bowiem do Bielska-Białej na mecz z miejscowym BBTS-em, który w ostatnim meczu gładko pokonał Norwida Częstochowa.

MKS z kolei czeka domowy mecz z KPS-em Siedlce. Ich najbliższy rywal zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 października w Będzin Arenie.